Poznaj pozostałych PRO – Pracodawców
PepsiCo
W PepsiCo troska o rodziców i równe traktowanie to dla nas nie tylko wartości, ale codzienna praktyka, którą realizujemy poprzez konkretne działania. Po narodzinach dziecka przekazujemy rodzicom wyjątkową wyprawkę – w jej skład wchodzi specjalnie zaprojektowane, logowane body dla maluszka, miękki kocyk, poduszka do karmienia, zabawka oraz kartka z życzeniami. To nasz sposób na okazanie wsparcia i radości z nowego etapu w życiu naszych pracowników.
Tworzymy również przestrzeń do budowania społeczności i wzajemnego wsparcia poprzez grupę pracowniczą PepsiCo Family & Care, która działa w trzech obszarach: wsparcia emocjonalnego i psychicznego, budowania kultury organizacyjnej opartej na empatii i edukacji oraz rozwijania benefitów dla rodzin.
W tym roku, we współpracy z fundacją Share the Care, wprowadzamy e-booki prawne dla rodziców, które mają być praktycznym przewodnikiem po wyzwaniach rodzicielstwa. Zależy nam, aby nasi pracownicy znali swoje prawa w zakresie urlopów ojcowskich, macierzyńskich i rodzicielskich oraz jak mama i tata mogą podzielić się urlopem macierzyńskim i/lub rodzicielskim. Dlatego też sprzyjamy orgaznizowanej przez Fundacja Share The Care kampanii „Facet na 100 PRO”, która wspiera równość rodzicielską w miejscu pracy. Jako firma dostrzegamy potrzeby naszych pracowników, w tym młodych ojców, dla których zaangażowanie w życie swoich dzieci i rodziny jest równie ważne jak praca zawodowa.
Organizujemy także cykl webinarów skierowanych do mam, ojców oraz managerów, by wspierać ich w budowaniu zrozumienia i elastyczności w pracy.
Dbamy również o integrację rodzin – co roku organizujemy Dzień Dziecka nie tylko w naszym warszawskim biurze głównym, ale także w fabrykach, gdzie odbywają się pikniki rodzinne i umożliwiamy wspólne zwiedzanie zakładów produkcyjnych. To wyjątkowe chwile, które pozwalają rodzinom naszych pracowników lepiej poznać ich miejsce pracy i wspólnie spędzić czas w przyjaznej atmosferze.
Zależy nam także na wspieraniu pracowników w ważnych momentach życia osobistego. Współpracujemy ze Stowarzyszeniem Nasz Bocian – na Rzecz Leczenia Niepłodności i Wspierania Adopcji, z którym zorganizowaliśmy webinar pt. „Jak wspierać pracowników w niepłodności”. Udostępniamy również aplikację Carrot, która wspiera naszych pracowników w zakresie planowania rodziny, ciąży, połogu, adopcji oraz menopauzy. Dzięki temu oferujemy kompleksowe wsparcie na każdym etapie życia rodzinnego.
CISCO
Firma oferuje program „Supporting Care Giver”, czyli dodatkowy, w 100% płatny urlop w wymiarze dwóch tygodni dla osób, które są uprawnione do urlopu ojcowskiego, lub czterech tygodni dla tych, którzy nie mają tego uprawnienia. Można wykorzystać to świadczenie do czasu pierwszych urodzin dziecka. Ponadto firma ułatwia powrót do pracy rodzicom, którzy byli na dłuższym urlopie, np. wychowawczym. W możliwie płynnym i bezproblemowym powrocie pomaga inicjatywa „Back to Business Inclusive Community”. Program „Supporting Care Giver” jest skierowany do wszystkich pracowników, którzy zostali rodzicami, niezależnie od płci, a „Back to Business Inclusive Community” – do wszystkich pracowników wracających do pracy po dłuższej przerwie.
Oprócz oferowanych przez Państwo urlopów dla rodziców, firma również oferuje CTO (Critical Time Off) w sytuacjach krytycznych i nieoczekiwanych – pracownik może wykorzystać do 20 dni rocznie, dni te są w pełni płatne. Pracownicy również mogą wybrać w 100% finansowany dzień wolny urodzinowy (10 dni przed lub po kalendarzowym dniu urodzin). Oraz – Time2Give – w pełni 100% płatne 10 dni rocznie dla dowolnych akcji charytatywnych, które mogą też być wykorzystane dla pomocy lub współpracy z pracówkami edukacyjnymi.
Bank Gospodarstwa Krajowego
Bank Gospodarstwa Krajowego jako pracodawca aktywnie propaguje partnerstwo w związku i równe zaangażowanie obu rodziców w rodzicielstwo. Jesteśmy świadomi, jak ważne jest, aby ojcowie również mieli możliwość korzystania z urlopów ojcowskich, dlatego zachęcamy naszych pracowników do skorzystania z tego prawa. Żeby zwiększyć świadomość na temat korzyści z równego podziału obowiązków rodzicielskich organizujemy specjalne webinary dla ojców, które mają na celu edukację i wsparcie w zakresie pełnienia roli rodzicielskiej. W promowaniu równego podziału opieki nad dziećmi pomaga nam również współpraca z fundacją Share the Care.
Naszym pracownikom oferujemy możliwość pracy zdalnej do 8 dni w miesiącu, co daje im większą elastyczność w pogodzeniu obowiązków zawodowych z życiem rodzinnym. Ponadto na wniosek pracownika możliwy jest większy wymiar pracy zdalnej dla rodziców dzieci do lat 8 lub możliwość pracy zdalnej całkowitej. Świadczeniem wyróżniającym nasz Bank jest dodatkowe 2 dni opieki nad dzieckiem, niezależnie czy drugi rodzic korzysta z urlopu rodzicielskiego.
Oprócz działań związanych z czasem pracy, realizujemy szereg innych działań dla rodziców:
Zapewniamy wsparcie psychologiczne na specjalnej infolinii dostępnej dla naszych pracowników.
Organizujemy rodzinne wydarzenia, takie jak dzień z dzieckiem w biurze i spotkanie Mikołajkowe dla dzieci, które cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem i są wspaniałą formą integracji.
Każdemu rodzicowi wręczamy prezent z okazji urodzenia się dziecka i dodatkowo przyznajemy świadczenie becikowe z naszego Funduszu Świadczeń Socjalnych.
Organizujemy liczne warsztaty i webinary, które promują rodzicielstwo i wspierają naszych pracowników w roli rodziców. Dzięki temu, nasi pracownicy mają dostęp do cennych informacji i narzędzi, które pomagają im w pełnieniu tej ważnej roli.
Wprowadzanie tych inicjatyw ma ogromne znaczenie dla Banku Gospodarstwa Krajowego. Równy podział obowiązków rodzicielskich przyczynia się do budowania równych szans i równego traktowania w miejscu pracy. Daje naszym pracownikom poczucie równowagi między życiem zawodowym a prywatnym, co przekłada się na ich zadowolenie i zaangażowanie w wykonywanie obowiązków służbowych.
Bank Gospodarstwa Krajowego jest dumnym zwolennikiem partnerstwa w związku i równego podziału obowiązków rodzicielskich. Pragniemy stworzyć atmosferę, w której nasi pracownicy mogą rozwijać się zarówno jako profesjonaliści, jak i jako rodzice.
Dane aktualne na 2024r.